(0)

Schodišťové osvětlení a velká svítidla do vstupní haly v rodinném domě

Při výběru vnitřního osvětlení interiéru haly je vždy potřeba zvážit dvě hlediska, a to hledisko designové a hledisko technické zohledňující praktičnost používání osvětlení vstupní haly domu.


Osvětlení interiéru haly rodinného domu vice zdroji světla
Velké centrální osvětlení (velký centrální lustr) někdy nestačí, zvláště pokud prostor, který má osvětlovat je příliš velký, členitý, či atypického tvaru doplněného schodišti, chodbami apod.

S realizací osvětlení vstupní haly v rodinném domě pomůže bytový architekt
Při výběru svítidel do interiéru haly je vždy potřeba zvážit dvě hlediska, a to hledisko designové a hledisko technické zohledňující praktičnost používání svítidel. Pokud nespoléháte jen na svůj vlastní vkus, při vybavování složitějších interiérů hal se vyplatí využít služeb profesionálního architekta. Kvalifikovaný odborník Vám pomůže s výběrem estetických svítidel pro osvětlení vstupu do domu, jeho zádveří, schodišťové osvětlení (nejlépe automatické osvětlení schodiště) a celkovým laděním všech svítidel haly domu. Navrhne Vám jaké lustry, lampy či jiná designová svítidla se stylově nejlépe hodí do vstupního prostoru s ohledem na architekturu stavby, jaké zvolit další komponenty pro vybavení interiéru vstupní haly apod.
Pokud váš architekt řeší pouze estetickou část osvětlení haly, měl by Vám také doporučit někoho, kdo vám poradí s čistě technickým řešením osvětlení, tj. se správným umístěním světelných zdrojů, volbou jejich optimálního světelného výkonu, náročností na údržbu svítidel s ohledem na každodenní používání v prostorách haly (např. umístění mechanické, či elektrické zdviže pro zajištění pravidelného čištění a výměny žárovek).
Sofistikovaný interiér hal umožňuje uplatnění širokého sortimentu zdrojů světla, jež jsou dnes dostupné v mnoha tvarech a velikostech. Zohlednit jejich vzájemné účinky a efekty na osvětlení prostorného interiéru haly dovede jen odborník s dlouholetou praxí.