(0)

Křišťálové lustry s kovovými (mosaznými) rameny

Lehké a přitom pevné lustry z ručně vyrobených kovotlačitelských mosazných dílů. Světla je možné objednat ve třech základních provedeních kovu – Zlatá, stříbrná (poniklovaná mosaz) a provedení hnědá ANTIK patina.


Praktická trubková svítidla

Tyto zářivě lesklé lustry se také nazývají trubkovými svítidly. V případě, že je požadován trvale zlatý vzhled, leštěné mosazné díly se zakonzervují bezbarvým lakem, který se vypálí při 150°C. Další "poněkud dražší" možnost jak dlouhodobě zachovat lesklý zlatý povrch je galvanické pozlacení. Proces zlacení je u výroby luxusnějších lustrů a svítidel zcela běžný.

Další nabízené povrchové úpravy kovu lustrů

Moření mosazného povrchu
Moření jako chemické zpracování povrchu mosazi v podstatě napodobující proces stárnutí. Takto získaná PATINA může mít různou intenzitu, případně i barevný odstín (do červena, do hněda apod.). Za pomoci chemického mořidla lze u mosazi napodobit i povrchový vzhled bronzových lustrů a svítidel.
Galvanické pokovení mosazi
Kromě zmíněného galvanického pozlacení 24K zlatem se barevný kovový povrch mosazi mění elektrochemickým poniklováním, případně pochromováním (Stříbrná). Výsledné povrchy nemusí být pouze lesklé a leštěné, ale mohou být matované (např. matovaný chrom aj.). Vše závisí pouze na Vašem vkusu a vybavení interiéru do kterého svítidla budou umístěna.