(0)

Křišťálové lustry s kovovými (mosaznými) rameny

Lehké a přitom pevné lustry z ručně vyrobených kovotlačitelských mosazných dílů. Světla je možné objednat ve třech základních provedeních kovu – Zlatá, stříbrná (poniklovaná mosaz) a provedení hnědá ANTIK patina.


Praktická trubková svítidla

Tyto zářivě lesklé lustry se také nazývají trubkovými svítidly.V případě, že je požadován trvale zlatý vzhled, leštěné mosazné díly se zakonzervují bezbarvým lakem, který se vypálí při 150°C. Další "poněkud dražší" možnost jak dlouhodobě zachovat lesklý zlatý povrch je galvanické pozlacení. Proces zlacení je u výroby luxusnějších lustrů a svítidel zcela běžný.

Další nabízené povrchové úpravy kovu lustrů

Moření mosazného povrchu
Moření jako chemické zpracování povrchu mosazi v podstatě napodobující proces stárnutí. Takto získaná PATINA může mít různou intenzitu, případně i barevný odstín (do červena, do hněda apod.). Za pomoci chemického mořidla lze u mosazi napodobit i povrchový vzhled bronzových lustrů a svítidel.
Galvanické pokovení mosazi
Kromě zmíněného galvanického pozlacení 24K zlatem se barevný kovový povrch mosazi mění elektrochemickým poniklováním, případně pochromováním (Stříbrná). Výsledné povrchy nemusí být pouze lesklé a leštěné, ale mohou být matované (např. matovaný chrom aj.). Vše závisí pouze na Vašem vkusu a vybavení interiéru do kterého svítidla budou umístěna.