(0)

Lustry a svítidla do ložnice a osvětlení nad postel

Ideální jsou světelné zdroje poskytující interiéru místnosti jemný jas s náznakem barvy. Velmi příjemné je tlumené osvětlení poskytující světlo z různých úhlů.


Svítidla do ložnice by měla být především příjemná pro Vaše oči
Svítidla a lustry do ložnice a dětského pokoje by měly zajistit příjemné tlumené osvětlení celého prostoru s přiměřenou viditelností. I zde je dobré ústřední stropní závěsné svítidlo, nebo závěsný lustr nad postel, pokud odpovídá středovému zdůraznění místnosti. Lustry a svítidla do dětského pokoje a ložnice jsou obvykle doplněna svítidly pro osvětlení plochy nočního, dětského ale i pracovního stolu a také dalším svítidlem pro čtení na lůžku. Stojí-li stůl u lůžka, může někdy postačit jedno doplňkové svítidlo pro osvětlení ložnice či dětského pokoje. Svítidla do ložnice a dětského pokoje je dobré doplnit osvětlením pro potěšení. Takováto svítidla vytváří náladové prostředí, v němž je příjemné přemítat, naslouchat hudbě či povídat si s milým člověkem.
Zvolené lustry a svítidla do ložnice a dětského pokoje mohou být provedena nejrůznějšími způsoby, podle osobních představ a fantazie. Pozn. i zakrytím svítidla květinou, nebo plastikou můžeme vytvořit úžasný efekt.

***