(0)

Tradiční České

Lustry vyráběné podle originálních návrhů starých sklářských mistrů. Nejen originální design, ale i originální způsob výroby s velkým podílem ruční práce odlišuje tyto lustry od běžné výroby svítidel.

E-shop  ►

Luxusní krajkový brus PK500

Luxusní lustry a lampy zdobené různými typy ručního brusu, např. broušení ve stylu české krajky s tzv. PK500 uměleckým brusem.

E-shop  ►

Zlacené & Ručně broušené

Svítidla dekorovaná ušlechtilými kovy jako je zlato nebo platina. Všechny části těchto svítidel jsou vyrobeny z 24% olovnatého křišťálového skla, zdobeného ručním broušením nebo rytím. Lesklé křišťálové sklo se snadněji tvaruje a řezá než běžné sodné sklo, což umožňuje složité a detailní kompozice.

E-shop  ►

Barevné & Přejímané sklo

Barevné lustry vyrobené ze skleněných dílů obarvených oxidy kovů nebo vrstveného přejímaného skla. Tzv. přejímaný křišťál je sklo složené ze dvou nebo více skleněných vrstev různých barev. Vnitřní vrstva tohoto skla je většinou čirá a bezbarvá. Jednotlivé vrstvy skla jsou propojeny uměleckým ručním brusem, čímž vzniká jedinečný jiskřivý efekt křiš'tálového skla.

E-shop  ►

Dekorované vysokým smaltem

Lustry a lampy zdobené skleněnými květy na zlatém nebo stříbrném platinovém základu, tzv. vysokým smaltem. Vysoký smalt je v podstatě v peci roztavené jemně mleté sklo s oxidy kovů.

E-shop  ►

Broušené pískované sklo

Lustry a lampy z matného pískovaného skla zdobeného hlubokým uměleckým brusem. Tyto lustry a lampy poskytují příjemné rozptýlené světlo.

E-shop  ►

Královský styl Marie Terezie

Reprezentativní lustry navržené u příležitosti korunovace císařovny Marie Terezie sklářským mistrem Josefem Palmem *1724. Lustry Marie Terezie mají svůj charakteristický tvar lyry. Ocelová ramena jsou ručně tvarována a kultivována zlatým kovem. Ramena lustru jsou z obou stran osazena křišťálovými lištami, které jsou ručně ohýbané nad plamenem kahanu.

E-shop  ►

Hutní sklo ve stylu Murano

Originalní lustry a lampy Murano jsou původně středověké italské lampy vyrobené z ručně foukaného skla na ostrově Murano u Benátek. V době vzniku těchto svítidel však existovala i Česká sklářská škola napodobující tato mistrovská svítidla. Lustry a lampy v muráno stylu jsou často pestrobarevné, mohou mít různé tvary a velikosti a často jsou zdobeny skleněnými květinami, ptáčky nebo jinými motivy ze zvířecí či rostlinné říše.

E-shop  ►

Francouzský styl Baccarat

Lustry ve stylu Baccarat jsou luxusní svítidla vyrobená z ručně foukaného, extra čistého křišťálového skla. Skleněné části těchto lustrů jsou zdobeny přesným ručním brusem, nejčastěji ve tvaru diamantu (baccarat). Lustry jsou také ověšeny nejkvalitnějšími křišťálovými ověsy jako jsou typické špičaté hranoly.

E-shop  ►

Viktoriánský styl

Viktoriánský styl se vyznačuje bohatostí a detaily, jako jsou křivky a záhyby. Kovové viktoriánské lustry jsou často velmi zdobené, se složitou kovovou konstrukcí hustě ověšenou křišťálovými ověsy. Běžným materiálem pro jejich výrobu je zlatá litá mosaz, která je buď leštěná nebo pozlacená. Skleněné části lustru bývají vyrobeny z masivního skla zdobeného ručním broušením.

E-shop  ►

Rustikální styl

Lustry v rustikálním stylu jsou svítidla, která působí starobyle a přitom jsou moderními výrobky z kvalitních materiálů. Jsou nadčasové a elegantní a hodí se nejen na chatu či venkovskou usedlost, ale i do klasických interiérů. Lustry v rustikálním stylu se vyrábí z různých materiálů, nejčastěji se používá sklo a kov, ale nechybí ani textilie, provaz, dřevo aj.

E-shop  ►

Shabby Chic styl

Lustry Shabby Chic mají lehce omšelý vzhled s jemnými a romantickými prvky, jako jsou krystaly a květinové motivy (např. s prvky vintage - vinobraní, sklizeň). Často jsou provedeny v pastelových barvách a vtisknou každému prostoru útulný a romantický nádech.

E-shop  ►

Postmoderní

Při výrobě těchto lustrů jsou použity tradiční prvky z nedávných historických období, které jsou stále zajímavé i pro dnešního zákazníka.

E-shop  ►

Luxusní moderní

Luxusní moderní křišťálové a designové lustry ze špičkových materiálů pro náročného zákazníka
"připravujeme"

E-shop  ►