(0)

FAQ - Nejčastější dotazy


Q: Jak jsou lustry zajištěny proti poškození během přepravy?
Lustry a svítidla jsou zasílány v demontovaném stavu. Jednotlivé části jsou pečlivě zabaleny v pevné odolné kartonové krabici s ochranou výstelkou. Pokud však přeci jenom dojde k poškození nějaké části, obratem Vám ji zdarma vyměníme. Nejlépe na základě zaslané fotografie poškozeného dílu. Při zasílání zboží do ciziny vyřídíme případné stížnosti s přepravní firmou.

Q: Mohou být lustry zasílány již ve smontovaném stavu?
Nikoliv. Křehké křišťálové díly by se velmi snadno poškodily během přepravy, proto musí být zabaleny odděleně. Součástí každého balení jsou kompletní instrukce pro montáž lustrů a svítidel. Prosím berte v potaz, že nemůžeme zodpovídat za škody vzniklé při neodborné montáži lustrů a svítidel. Pokud si nejste jisti, rádi Vám poradíme, případně si zajistěte pomoc odborné elektrikářské firmy, nebo si tuto službu objednejte přímo od nás.

Q: Mohu lustr, nebo svítidlo vrátit?
Co mohu dělat, pokud se mi objednaný lustr nelíbí. Pokud se Vám objednaný lustr z nějakého důvodu přestane líbit, můžete ho vrátit. V tomto případě Vám vrátíme 100 % ceny zboží oproti předanému lustru, nebo svítidlu. Vrácení lze provést do 30 dnů od převzetí zboží. Lustr musí být předán v kompletním, nepoškozeném stavu. Nepřijímáme vrácení jednotlivých částí, ale pouze celku. Náklady na dopravu Vám nebudou účtovány. Více viz - Obchodní podmínky

Q: Mohu si nabízené lustry prohlédnout v kamenném obchodě?
Kompletní nabídku je možno si prohlédnout pouze v Internetovém obchodě. Lustry jsou jednotlivě dodávány do kamenných obchodů, kde jsou prodávány za výrazně vyšší ceny.

Q: Jaké se doporučují žárovky a kde je mohu sehnat?
Pro většinu lustrů a svítidel se doporučují běžně dostupné čiré žárovky, tzv. "miňonky" 40 W pro závit E 14. Krátkodobě lze použít i žárovky 60 W, avšak tyto při dlouhodobém užívání vypalují závit elektrické objímky. Samozřejmě lze použít i čiré LED žárovky se stejným E14/E27 závitem, nejlépe svíticí teplým světlem. Středové žárovky jsou ve většině případů žárovky se závitem E 27. Nedoporučujeme matné žárovky. Do křišťálu patří čirá žárovka, která dokáže probudit jedinečný barevný efekt lámání světla!

Q: Mohu objednat zaslání lustrů a svítidel do ciziny?
Ano. V tomto případě musíte upřesnit pro jakou zemi je lustr, nebo svítidlo určeno.
Na základě této informace Vám přizpůsobíme elektrické provedení lustrů a svítidel.
Např. pro americký trh jsou lustry dodávány s elektrickými objímkami E-12, 120 V, 50/60 Hz a kabely SPT 1 a SPT 2. Lustry jsou vždy dodávány bez žárovek, které jsou snadno k dostání v místních obchodech.

Q: Jaký používáte způsob dopravy?
Pro většinu malých zásilek postačuje Česká pošta, která je nejlevnější a nabízí řadu dalších služeb jako je pojištění a platba na dobírku i do dalších zemí mimo ČR (Slovensko). Pokud jste z Prahy, můžete si objednat dodání "až do domu" ZDARMA.

Q: Jak je to s placením DPH?
Uváděné ceny u zboží v internetovém obchodě jsou bez DPH
Pro kupce z ČR se k ceně zboží přidává 21 % DPH. Rovněž pokud je kupec z Evropské Unie a jedná se o fyzickou osobu, musí být k ceně zboží připočítáno 21% DPH. Firmy z EU s platným VAT ID nakupují bez DPH.

Q: Jak dlouho trvá dodání od data mé objednávky?
Většinu nabízených lustrů jsme schopni zkompletovat během tří pracovních dní. Doprava balíku po ČR netrvá déle než týden. V případě zasílání zboží do ciziny, doba letecké dopravy se pohybuje od 7-14 dnů.
Při objednání zakázkových lustrů a svítidel budete předem informování o termínu dodání.

Q: Jaké nabízíte způsoby platby?
- Platba kreditní kartou pro všechny kategorie karet VISA a MasterCard
- Platba převodem oproti faktuře
- Platba při převzetí zboží - zaslání na dobírku.
Pozn.: Pokud si přejete platit jiným způsobem, zašlete nám svůj požadavek na email sales(@)vesteglass.com