(0)

Třpytivé štrasové lustry ve tvaru koše, či lustru s drobnými rameny

Štrasové lustry jsou ozdobeny prvotřídními broušenými olovnatými křišťálovými ověsy a kameny o velmi malé velikosti. Výsledkem je brilantní třpyt a lesk tohoto typu stropního svítidla. Lustry mohou být ve tvaru závěsného, či přisazeného koše. Případně mohou být i kombinací štrasového koše a lustru s rameny.


Závěsná košová a přisazená štrasová svítidla

Kaskády zavěšených křišťálových řetězů splývajících z kulatého kovového rámu odlišují tato svítidla od všech ostatních tradičních svítidel. U většiny štrasových košů se kaskády křišťálových řetězů dole sbíhají. Zde jsou zakončeny broušenou rautovou koulí, nebo křišťálovým kamenem ve tvaru diamantu. Průchod světla zevnitř křišťálového koše skrz broušené ověsy a kamínky řetězů vytváří neopakovatelný mihotavý duhový třpyt. K vnějšímu rámu koše se často instalují skleněná, nebo mosazná ramena v jedné, nebo více řadách. Štrasová svítidla představují v interiéru jedinečný zářivý dekorativní doplněk.

Instalace košových stropních svítidel se uplatní zejména v prostorách s nízkými stropy, případně u stropů s nižší nosností.