(0)

Luxusní stropní svítidla a designové lustry do kuchyně

Stropní a nástěnná svítidla zajišťující dostatek jasu během celého dne. Luxusní závěná designová svítidla do kuchyně navozující pocit hojnosti a chuti k jídlu.


Kuchyň - laboratoř domácnosti
Cílem výběru osvětlení do kuchyně je nejenom zkrášlení interiéru, ale především praktičnost s ohledem na hlavní činnosti, které se v kuchyňském prostoru realizují. Uvědomění si všech prováděných činností nám pomůže se správným umístěním jednotlivých světelných zdrojů.
Pro osvětlení kuchyně, většinou nepostačí jen závěsná svítidla. Zejména v kuchyňském prostoru se uplatní osvětlení z různých úhlů, vícestupňová osvětlení, skrytá, či vestavěná světla, nástěnná kuchyňská svítidla apod. Potřeba různých typů a umístění svítidel vzrůstá, pokud Vaše kuchyně nemá venkovní okno, které by zajistilo dostatek přirozeného světla během dne.

Místnost kuchyně je především pracovní prostor „taková laboratoř domácnosti“ kde je nutné zajistit dostatek jasu. Proto je dobré volit světelné zdroje s vyšším výkonem, případně zvolit instalace svítidel se stmívačem, tak abychom si zajistili příjemné a bezpečné prostředí pro veškeré kuchyňské práce během celého dne.

Výběr stylových svítidel do kuchyně
V prostředí kuchyně lze uplatnit široké spektrum svítidel, designových lamp a dalších dekorativních retro svítidel – nejen moderní LED žárovky, bodová světla, zářivky apod., ale také řemeslně hodnotná luxusní svítidla. Volbou krásného designového svítidla můžete výrazně ovlivnit styl vaší kuchyně. Dobře vypadají např. retro svítidla z lisované mosazi (zlatá, nebo mořená mosaz), případně z měděného plechu, dále odlitková košová svítidla krytá pískovaným sklem (sklo může být zdobeno i jemným brusem), apod.

V interiéru luxusnějších kuchyní se dobře uplatní jak nové lustry, tak i starožitné kusy (případně jejich repliky) např. lustry do kuchyně ve stylu „vintage“, či proslavené lustry ve stylu Provence.
Samozřejmě, pokud nám to prostor kuchyně dovolí, lze použít i jednodušší křišťálová závěsná svítidla do kuchyně  zdobená např. pískovanými, nebo broušenými skleněnými hrozny navozující pocit hojnosti a chuti k jídlu.

Volte bezpečná stropní i nástěnná svítidla do kuchyně
Při volbě svítidel do kuchyně (stejně jako do koupelny) je důležité myslet také na bezpečnost, neboť se často jedná o vlhké prostředí. Proto je vhodné vždy volit instalace z kvalitních nekorodujících materiálů – mosaz, případně galvanicky pokovená mosaz (poniklování, pochromování, pozlacení apod.). Pokud se jedná o výrazně vlhké, či mokré prostředí, je nutné volit osvětlení speciálně chráněné před vlhkem - svítidla, na něž se vztahují zvláštní bezpečnostní předpisy apod.

***