(0)

Tereziánská nástěnná křišťálová světla a lampy pro osvětlení luxusních interiérů

Tereziánská nástěnná křišťálová svítidla ve tvaru lyry. I tyto nástěníky je možné objednat ve třech provedeních barvy kovu: Zlatá (čistá, nebo pozlacená mosaz), stříbrná (poniklovaná mosaz) a v provedení tmavě hnědá ANTIK patina "na přání".


Tereziánská královská nástěnná světla lze označit i jako historická svítidla, neboť si zachovala svůj unikátní reprezentativní vzhled z dob francouzského krále Ludvíka XV., rakouské císařovny Marie Terezie, či ruské carevny Alžběty. Tyto originální starožitně vyhlížející nástěnná světla vždy zdobila prostory zámků, interiéry luxusních hotelů, výjimečné komerční sály, ale i běžné luxusnější obývací prostory. Tradiční tereziánské nástěníky nemusí být jen součástí historických objektů. Uplatní se i v supermoderním interiéru, kde působí v úžasném kontrastu s modernou, např. luxusní historické osvětlení do obýváku VS současné, čistě účelové moderní vybavení bytových interiérů.
Veškeré skleněné součásti Terezínských nástěnných svítidel a lamp jsou vyrobené z foukaného a ručně broušeného křišťálového skla. Sklem potažená kovová ramena nabízených Tereziánských svítidel jsou manuálně ohýbána podle dobových vzorů (nic není řezáno laserem). Kvalitní křišťálové ověsy (Vachtle/Pendle) jsou též ručně broušené a leštěné (žádná strojová výroba).
Zkrátka, vše u těchto královských svítidel je děláno původními řemeslnými postupy.