(0)

Renovace velkého centrálního křišťálového lustru Art Deco a dalších košových křišťálových svítidel pro hotel Alcron Praha

V roce 2023 nám bylo ctí podílet se na restaurování centrálního lustru a dalších košových křišťálových svítidel hotelu Alcron, původně postaveného podle plánů architekta Aloise Krofta. Součástí návrhu interiéru byl samozřejmě i výběr designových světel. Hotel v centru Prahy (dnes Radisson Blu Alcron Hotel) byl postaven v roce 1932 ve stylu ART DECO. Repasované lustry pocházejí z předválečné doby kolem roku 1936. Zajímavostí je, že velký centrální lustr v luxusní hotelové restauraci měl pro lepší cirkulaci vzduchu zabudovaný vlastní ventilátor.

Jedná o klasický český křišťálový lustr. Proto, aniž bychom si toho byli vědomi, máme stále v nabídce podobné lustry - viz fotografie z našeho showroomu.
surprise Více fotografií interiéru hotelu

enlightenedFotografie (1-7) renovace téměř 90 let starého centrálního lustru ve stylu Art Deco

Provedené práce: nové elektrické rozvody, výměna původních 21 ks elektrických objímek E12 za E27 atd. Nová úprava kovu - kartáčovaná matná mosaz konzervovaná bezbarvým lakem. Doplnění křišťálových ověsů, výměna spojovacích nýtů, skleněných dílů atd.
Lustr je umístěn ve středu skleněného kruhu z plochého skla podsvíceného LED žárovkami. Intenzitu světla lustrových žárovek i žárovek ve skleněné nástavbě lze plynule regulovat stmívačem. Po našem zásahu je to technicky opět nový lustr schopný fungovat další století.

enlightenedFotografie (8-11) - Aktuální nabídka velmi podobných lustrů

Běžně vyráběné košové lustry s křišťálovými hranoly. Velikost a parametry lustru přizpůsobíme přání zákazníka.