(0)

Černé křišťálové lustry dekorované vysokým smaltem na stříbrném pozadí

Můžeme Vám nabídnout nejen smaltované lustry a lampy s ruční malbou na zlatém pozadí, ale také unikátní stříbrná svítidla dekorovaná tradičním vysokým smaltem na stříbrném pozadí (základu).
K vytvoření zlatého, nebo stříbrného základu se používá ryzí zlato (Au) a platina (Pt).

Vytvořený kovový základ na skle (zlatý / stříbrný) nemusí být jen zrcadlově lesklý. Nanesený tekutý kov lze po prvním vypálení matovat sklářskou barvou, tzv. přetahem. Po dalším vypálení se tak dosáhne jemného hedvábného matování kovového povrchu.
V dalších krocích zdobení skla se na základovou vrstvu zlata, či stříbrné platiny, štětcem nanáší reliéfní barvy v podobě arabesek a květin. Každým nanesením sklářských barev (tj. směsi oxidu kovu s rozemletým sklem) a vypálením, dochází ke spojení podkladového skla s ručně malovanými plastickými ozdobami.
Celý technologický proces plastického dekorování skla vysokým smaltem vyžaduje minimálně čtyřnásobné vypálení ve sklářské peci.  

Opravdu tradiční dodavatel suroviny pro výrobu svítidel dekorovaných vysokým smaltem
Surovinu, tj. umělecké ručně zdobené sklo, kterou používáme při výrobě lustrů, získáváme od našeho dodavatele firmy Egermann Nový Bor. 
Zajímavostí je, že právě sklářský mistr pan Friedrich Egermann (*1777- †1864) byl jedním z průkopníků této náročné sklářské techniky smiley

Kombinace stříbrného zdobení vysokým smaltem a lesklých stříbrných kovových dílů lustru nejlépe vynikne na černém (hyalitovém) skle.

K lustrům je možné dodat i dekorativní broušené sklo zdobené Platinou - viz ukázka broušeného skla zdobeného touto úžasnou technikou.